Yazıcıoğlu: Kürtler kardeşimiz PKK düşmanımız

Yazıcıoğlu: Kürtler kardeşimiz PKK düşmanımız

İnsanlar arasında ayrım yapmadıklarını söyleyen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Bizim davamız 'yaratılmışı seviyoruz yaratandan ötürü'dür'' dedi.
BBP Kuşadası ilçe teşkilatının yeni binasının açılış töreninde konuşan Yazıcıoğlu, halkın huzur içinde, rahatça yaşayabilmesi için iktidara talip olduklarını söyledi. Yazıcıoğlu, şöyle devam etti:

''Bizim davamız 'yaratılmışı seviyoruz yaratandan ötürü'dür. Laz, Çerkez, Kürt diye insanları ayırmıyoruz, ayırmayacağız. Biz aynı topraklar içinde, aynı bayrak altında yaşayan insanlarız. Kürtler kardeşimiz, PKK düşmanımızdır. Bu farkı görmemiz lazım. Biz çeteleşmeye, mafyalaşmaya ve cuntaya karşıyız. TBMM'de gerçek anlamda milletvekilleri olmasını istiyoruz. Yasama, yürütme, yargı ayrı olsun. Dokunulmazlıklar sınırlandırılsın. Kürsüde siyasetçilerin konuşması serbest olsun. Fikrini söyleyen siyasetçinin partisi kapanmasın.''

Türkiye'de ekonominin her geçen gün kötüye gittiğini savunan Yazıcıoğlu, ''hükümetin yolsuzluklara ve hortumculara karşı çalışma yaptığını açıkladığını ancak hiçbir çalışma yürütülmediğini'' öne sürdü.

Yazcıoğlu ''Ergenekon'' soruşturmasına ilişkin olarak ''Elma armut, sap saman hepsi birbirine karıştı. Cunta varsa, çete varsa, bunların hepsi kazınsın. Türkiye gerçekten de demokratik bir ülke olsun'' dedi.


AAKaynak:Haber Kaynağı