Yazıcıoğlu'nun ölümünde önemli gelişme

Yazıcıoğlu'nun ölümünde önemli gelişme

BBP'den Yazıcıoğlu kazasına ilişkin çok önemli bir açıklama geldi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına yönelik yürütülen soruşturmayla ilgili olarak, "Rahmetli genel başkanımız ve arkadaşlarımızın şehadet süreciyle ilgili şu anda gerçekten önemli bir noktaya gelmiş bulunmaktayız" dedi.

Destici, partisinin il teşkilatınca düzenlenen, "Yerel Yönetimler, 2011 Yılı Değerlendirme 2012 Yılı Planlama Toplantısı"na katılmak üzere
Sivas'a geldi.

Bölge Trafik Müdürlüğü önünde partililer tarafından karşılanan Destici ve beraberindekiler, toplantı öncesinde Yukarı Tekke Mezarlığı'na giderek, helikopter kazasında hayatını kaybeden Murat Çetinkaya, Yüksel Yancı, Erhan Üstündağ ve gazeteci
İsmail Güneş'in mezarları başında dua etti.

Daha sonra
Sivas Esnaf Kefalet Kooperatifindeki toplantıya katılan Destici, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın hayatını kaybetmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü belirterek, "Büyük Türk milletinin başı sağolsun" dedi.

Helikopter kazasıyla ilgili basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Destici, kazayla ilgili önemli bir noktaya geldiklerine değinerek, şunları söyledi: "Bu hadisede yüzde 1 bile olsa kaza ihtimali var mıdır? Vardır. Ben bunu da göz önünde tutarak hareket ederim. Bir suikast, sabotaj ihtimali daha yüksek anlamda var mıdır? Vardır. Bunu da gözardı edemem. Bunu da gözönünde tutarak hareket ederim. Kamuoyu, milletimiz bütün bu yaşanan sürece baktığı zaman bir kanaat sahibi olmuştur, bir düşünce sahibi olmuştur. Onları bu kanaate, bu düşünceye iten maalesef ortada duran şüphelerdir. Aydınlatılamayan süreçtir."

"Organize bir iş..."

Artık ince bir noktada olduklarını dile getiren Destici, şunları kaydetti: "Yani bütün bu işler, ihmaller, kusurlar, yer bildirilmiş aranmamış, 'kurtuldu geliyor' denmiş, cihazlar çalınmış, kaza komisyonları kanunlara aykırı oluşturulmuş, onlar birtakım şeyleri örtmüş, birtakım belgeleri yok etmiş. Bütün bunlar bu süreçler organize bir şey mi? Kasıtlı bir şey mi? Yoksa ihmallerin bütünü mü? Şimdi savcılar bu noktada. Ama belli bir grup, organize bir iş olduğuyla ilgili çok önemli ipuçları, bilgiler, belgeler var. Bunlar araştırılıyor. Bizimde hem
Cumhurbaşkanıyla paylaştığımız hem daha önce avukatlarımız paylaştı... Geçtiğimiz hafta ben Malatya'daydım.

Bizzat savcılarla görüştüm, paylaştım. Bu bilgiler, belgeler açığa kavuştuğunda, yani resmi olarak da bunlarla ilgili sonuç alındığında önümüzdeki 1-1,5 aylık süreçte daha net olarak bir tabloyla, bir fotoğrafla karşılaşacağımızı tahmin ediyorum. Yürünen süreç böyle bir süreç. Ama hiç kimse şundan kaygı duymasın. Başta camiamız olmak üzere bütün bir milletin, kamuoyunun bu olayın aydınlatılmasına yönelik bir beklentisi var. Yine bundan sonra hukukun içinde kalarak, biz inşallah savcılarımızın, hukukçularımızın gayretiyle, ailelerinde katkısıyla bütün bir camia olarak milletin ve basınında bu konuya duyarlılığıyla bu süreci aydınlatacağız."

Destici, bir gazetecinin, "Bu 1,5 aylık süreç içerisinde bir gelişme mi bekliyorsunuz?" yönündeki sorusuna "Evet, en son şu teslim ettiğimiz bilgi ve belgelerle ilgili somut gelişme bekliyoruz" yanıtını verdi.

"1,5 aylık süreç içerisinde olay büyük oranda aydınlatılabilir mi?" sorusunu ise Destici, "İnşallah evet, beklentim öyle" diye yanıtladı.


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.