Yiğit Bulut'dan çarpıcı kriz iddiası!

Yiğit Bulut'dan çarpıcı kriz iddiası!

Habertürk yazarı Yiğit Bulut, yaşanılan ekonomik krizlerin yeni bir Amerika doğuracağını ve de bu yeni yerin de Türkiye olacağını iddia etti.

Habertürk yazarı Yiğit Bulut, yaşanılan ekonomik krizlerin yeni bir Amerika doğuracağını ve de bu yeni yerin de Türkiye olacağını iddia etti.

Yiğit bulut yazısında bu durumu da şöyle açıkladı; "Başta PKK'nın tasfiye olması ve bölgede Türkiye ile Rusya-Amerika arasında ÇEÇENİSTAN'ın köprü olduğu bir yapı içinde, dünya düzeni içinde hızla ortaya çıkan ve merkezi "bildiğimiz Türkiye Cumhuriyeti" olmak üzere "kat kat bina edilen" yeni bir süper gücün oluşumunu izleyeceğiz..."

İşte Yiğit Bulut'un o yazısı...

Amerika 'bozuldukça' Türkiye 'değerlenir'!

AĞIT yakıp "Amerika batıyor, Türkiye de gidici" diyenler bir gerçeği gözden kaçırıyorlar: YENİ DÜNYA Düzeni içinde "merkez" kayıyor ve eski merkezlerin "gözden düştüğü" bir ortamda başta Türkiye olmak üzere yeni "merkezler" oluşuyor!

Sevgili dostlar, dünya tarihi "sarkaç hareketinin" çok sert görüldüğü birkaç dönemde oluşur. Bir dönem "X bölgesi dünya merkezi olarak algılanıp, fiyatlanıp genele hâkim olurken", bir dönem sonra "başka bir bölge ve orada oluşan gücün" aynı hâkimiyeti yaşadığını görebiliriz. 2001 Eylül saldırısı sonrası dünya genelinde başlayan "dönüşüme" de büyük ölçek içinde bakınca aynı gerçeği görürüz.

Ekonomik gücünü "Ortadoğu ve Asya'daki kaos'a" dayanan askeri-endüstriyel yapı üzerine kuran Amerika, bu oyunun devamında "merkezin de o bölgeye yakınlaşması" gerçeği ile yüzleşiyor. Daha açık yazayım: Aynen Amerikalı çok önemli bir devlet adamının geçen hafta söylediği gibi Amerika artık savaş makinesinin ürettiği "fiyatlama" üstünde dönüyor ve bu çarkın dönmesi için "askeri- endüstriyel-finansal" dinamiklerin yapısı da zamanla değişiyor ve evrim geçiriyor...

Sonuç: Yaklaşık 10 yıldır YENİ DÜNYA Düzeni içinde Avrupa'nın asla yer alamayacağını hatta "birleşmeden ayrışıp kaybedeceğini", Amerika'nın Türkiye ve çevresinde oluşacak yeni "güç" ile birlikte karşıtlıklar üstüne kurulan dünya merkezini kurma yoluna gireceğini savunuyorum... Avrupa'nın batması benim için asla sürpriz olmadı ve inanın her şey "olması gerektiği gibi oldu ve oluyor"! Böyle bir yapı içinde bundan sonra "zaman zaman Amerika ile çatışan" ama yeni denklem içinde "ana unsur" olan bir BÖLGE gerçeği oluşacak. Bunu da biraz açarsam; başta PKK'nın tasfiye olması ve bölgede Türkiye ile Rusya-Amerika arasında ÇEÇENİSTAN'ın köprü olduğu bir yapı içinde, dünya düzeni içinde hızla ortaya çıkan ve merkezi "bildiğimiz Türkiye Cumhuriyeti" olmak üzere "kat kat bina edilen" yeni bir süper gücün oluşumunu izleyeceğiz...

Son söz: Amerika kıtasında bugüne kadar emperyal denkleme hizmet eden yapının "terk edilme sinyalleri arttıkça"; Türkiye Cumhuriyeti merkezli "YENİ KÜRESEL GÜÇ" oluşumu daha da hızlanacak. Bugün dünya üzerinde "egemen pozisyonunu" koruyanlar da bu oluşuma "kendi çıkarları doğrultusunda" hizmet edecekler ve katkı verecekler...

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.