Yükselir: Zekeriya Öz beni tehdit etti

Yükselir: Zekeriya Öz beni tehdit etti

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, Zekeriya Öz'ün kendisine tehdit mesajı gönderdiğini belirttiği bugünkü yazısında Kemal Kerinçsiz'e de yanıt verdi.

Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, Zekeriya Öz'ün kendisine, "Sevilay'a söyle aklını başına alsın!" sözleriyle tehdit mesajı gönderdiğini açıklayarak, "Korktum mu peki hayır!" dedi.

Sevilay Yükselir'in 'Git işine ve sakın bana bulaşma!' başlıklı yazısının o kısmı şöyle:

Pazartesi günkü % 100 Siyaset'te Paralel örgütün geçmiş davalarda kumpaslarını tartışırken bir yerde lafı geçti avukat Kemal Kerinçsiz'in. Program konuğum ve aynı zamanda avukatım olan bizim Fidel (Okan), Abdurrrahman'la (Şimşek) benim bu kirli yapının o dönem işlediği hukuk katliamlarını, kirli oyunlarını, kumpaslarını ne zaman görüp görmediğimizi yani gazetecilik duruşumuzu sorguluyordu.

Abdurrahman son derece samimi duygularla o dönemler çoğu zaman bir haberci olarak yanlışa düştüğünü kabul ettiğini söyledi ve kendi cephesinden o günleri aktardı. Ben de dilim döndüğünce kendi duruşumu anlatmaya çalıştım.

 

İlk zamanlar çok mutluydum. Çünkü o tarihlerde bizim gördüğümüz ya da bize aksettirilen şey "bir derin devletin çökertilme" operasyonuydu. Hatırlayın lütfen o tarihleri. Sadece ben ya da iktidar yanlıları değildi böyle düşünen... TSK üzerinden örgütlenen derin maşalardan illet olan herkes... Liberaller, solcular, sosyal demokratlar, Kürtler; "Derin devlet çökertilecek" diye inanılmaz heyecana kapılmıştı.

 

SEVİLAY'A SÖYLE AKLINI BAŞINA ALSIN

 

Ancak Ümraniye'de bir gecekonduda bulunan el bombaları ve sonrasında yapılan operasyonların, ilk gözaltına alınan isimlerin sicilinin kirliliğinin bir göz boyama, bir ön alma olduğunun farkına varılması epeyce bir zaman aldı. Benim farkına varmam da ölüm döşeğinde olan Türkan Saylan'ın evine yapılan baskınla olmuştu. O tarihlerde SABAH'a yazar olarak henüz transfer olmuştum ve kafamı allak bullak eden o operasyonu da samimi duygularımla kaleme almıştım.

 

Keza davanın iddianamesine yazılan ve tamamen özel hayatı ilgilendiren telefon kayıtları da midemi bulandırmıştı. Ve böyle düşündüğümü ele aldığım bir yazı sonrası da o dönem vatansever, milli kahraman olarak anılan savcı Zekeriya Öz'den Abdurrahman (Şimşek) üzerinden şu uyarı mesajını aldım: "Sevilay'a söyle aklını başına alsın!" Korktum mu peki hayır!

 

Ama soğumuştum. Evet. O tarihlerde onun bir örgütün yargıdaki maşası, taşeronu olduğunu bilmediğim için dinlemelerle ilgili yazdığım yazı sonrası üstü kapalı tehdidinin güç sarhoşluğu ruhuyla yapıldığını düşünüp üzerine varmamıştım ama adamın bu halini kafamda bir yerlere not etmiştim.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.