Zekeriya Alp'in yerine bakın kim geldi

Zekeriya Alp'in yerine bakın kim geldi

Bugün düzenlediği basın toplantısında Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'ndan istifa eden Zekeriya Alp'in yerine yeni MHK Başkanı Yusuf Namoğlu oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki merkezinde MHK'nın haftalık olağan düzenlediği basın toplantısında başkan Zekeriya Alp istifa ettiği açıkladı.

Bu gelişme sonrasında Futbol Federasyonu yönetimi, Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na Yusuf Namoğlu'nu getirme kararı aldı. Yusuf Namoğlu 2011 yılında Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı yapmıştı.

Namoğlu, Radyospor'a yaptığı açıklamada, "Zor bir dönem. Ben de hizmet etmek istiyorum" dedi.

YUSUF NAMOĞLU KİMDİR?

Yusuf Namoğlu, 1947 tarihinde Rize'de doğmuştur. İstanbul Beşiktaş'da Ortaköy Kılıç Ali Paşa İlkokulunda okudu, Ortaköy Gazi Osman Paşa Ortaokulu ve Maçka Lisesinde okudu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümünden 1971 yılında, İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.

Askerliğini yedek subay olarak bitirdikten sonra 1974 yılında iş hayatında serbest İnşaat Mühendisi olarak başladı. 1971 yılında futbol hakemliğine başladı, 1992 yılına kadar 21 sene hakemlik yapan Yusuf Namoğlu, bunun 12 yılını FİFA kokartlı hakem olarak görev yaptı. 1994 yılından itibaren Avrupa Futbol Birliğinde Gözlemci ve Maç Delegesi olarak görev yapmıştır.

1989 yılında Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği'nin kurucu genel başkanlığı ve Türk Futbol Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

1974-1978 yıllarında İnşaat Mühendisleri Odası yönetim kurulu üyeliği görevindeydi.

1977 yılında siyasete atıldı, 1977-1980 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyeliği, 1983 yılında SODEP kurucu il yönetim kurulu üyeliği, 1990 yılında ANAP il yönetim kurulunda sekreter üye ve 1991-1999 yıllarında Anavatan Partisinden iki dönem (19 ve 20. Dönem) İstanbul Milletvekili oldu. 1992-1998 yıllarında ANAP M.K.Y. Kurulu üyeliği ve ANAP grup disiplin kurulu başkanı görevi yaptı.

T.B.M.M. de olduğu yıllar Bayındırlık, imar, ulaştırma ve Turizm komisyon başkanlığı, Avrupa Birliği komisyon üyeliği, T.B.M.M. de çeşitli araştırma ve soruşturma komisyon üyeliği görevlerinde bulundu.

1999-2004 yılları arasında Beşiktaş ilçesi Belediye Başkanlığı görevi yaptı.

2008 yılından itibaren de Futbol Hakemi Mentörü görevini sürdürmektedir. 2011 yılında Merkez Hakem Kurulu başkanlığına getirilmiştir.

Yusuf Namoğlu, Dilek Namoğlu ile evli ve bir çocuk babasıdır.

Üyesi Bulunduğu Kulüp Ve Dernekler :

F.F.F.H Gözlemcileri Derneği,

T.S.Y Derneği,

Levent Tenis Kulübü,

Atıcılık ve Atıcılar Kulübü,

Futbol Adamları Derneği,

Türk Futbol Vakfı,

Karadeniz Vakfı,

Çayeli Vakfı,

Çağdaş Leventliler Derneği,

T.M Olimpiyat Komitesi,

Anadolu Kulübü,

İnşaat Mühendisleri Odası,

Türk Parlamenterler Birliği. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.