ARAS KARGO İLE TEKBİR GİYİM ARASINDAKİ FARKI BULUNUZ

 

Bir evvelki yazımızı okuyanlar bilir. Aras Kargo ve Carrefour ile ilgi başlattığımız kampanya büyük tepki topladı. Böylelikle yeniden gördüm ki ülkem hala duyarlı ve hala vicdanlı. İnanıyorum ki daha ileri gidilecek ve bu firmalar başörtülü eleman çalıştırıp vitrindeki bu ayıbı kapamaya çalışacaklar. Yaptığımız haberleri kaldırmaya çalışmakla bu ayıbı yazık ki örtemeyecekler.

 

Kampanyamız dahilinde başörtüye ambargo uygulayan siteleri bize yazmanızı istemiştik. Daha şimdiden maalesef onlarca isim oldu elimizde. Bu isimlere tepkimiz sürecek. Bu tepkiyi sürekli kılıp tüm firmalardan bu uygulamayı kaldırmalarını isteyeceğiz. Dileriz muvaffak oluruz.

 

Tüm bunların yanında… Beni şaşırtan ve dehşetle karşıladığım tam tersi bir durum daha vuku buldu ki, ne farkı var dedirtti bana. Konya Tekbir Giyim camına bir iş ilanı astı. Metin şu şekilde; 

18-25 yaş arası tecrübeli-TESETTÜRLÜ satış elemanları alınacaktır…

 

Yazım başlığında soru gibi görünen lakin cevabı bilinen mefhumu hemen söyleyeyim ki ‘’ Aras ile Tekbir Giyim'in hiçbir farkı yoktur benim gözümde. Bu da tersinden ayrımcılık demektir. Birisi para kazanmak, rant sağlamak için soyarken diğeri kapamıştır. İkisinde de inanca, tercihlere saygısızlık vardır. Ve bu tavır insanları ötekileştirmekten, daha da bölmekten öte bir durum değildir.

 

Bilinmelidir ki bu ülkede başörtüsü sorununun çözüleceği tek platform kişisel hak ve özgürlükler platformudur. Siz başkalarının kişisel hak ve özgürlüklerine saygı göstermezseniz başkalarının da size göstermesini bekleyemezsiniz.  Biz işin özgürlüklere, tercihlere ve inanca müdahale kısmında olduğumuzu söylemek isteriz. Bir başörtülünün de, başörtüsüzün de uğradığı zulmü kınıyoruz. 

 

Ben Tekbir Giyim'i de listeme dahil ettim…

 

Ayrımcılık yapan her kesime savaş açtım.

 

Lütfen artık bu ülkedeki tanımlara, dış görünüş belirteçlerine, açık, kapalı ayrımlarına bir son verin. Biz olmak istiyorum ben.. Evlatlarımın birlik içinde yaşamasını istiyorum…

 

Bize destek veren tüm okuyucularımıza teşekkür ederiz. Desteğinizin devamına talibiz…

Baki selamlarımla.. 

Bize ulaşın:

https://twitter.com/BetulKrsn

https://www.facebook.com/betul.kursun.505?ref=tn_tnmn

betul.kursun@hotmail.com

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum