BAŞÖRTÜLÜYE İŞ YOKSA BAŞÖRTÜLÜDEN MÜŞTERİ YOK

-En az fakülte mezunu olmak

-En az 5 yıllık iş tecrübesi olmak

-Seyahate engeli olmamak

-Prezentable olmak

-BAŞI ÖRTÜLÜ OLMAMAK

????????????????????

Bu nasıl bir haksızlıktır aklım almıyor doğrusu.  Hayır hayır ...! Gerçekten alıntı.

Söyleyeceklerim kısa ve net bu kez. Edebiyatımı kullanmadan kısaca ‘’haydi’’ diyorum size.

Biz bir yola baş koymaya karar verdik. Başınız başımıza komşu olmaya razı gelirse yardımınıza talibiz.

Son günlerde gündeme gelen Aras Kargo’ da başörtüsü yasağı ve Carrefour’ daki başörtülü gönüllü dışlanmasından sonra üzerimize düşeni yapma aşamasındayız.  Tüm şartlara haiz beyinlerin başörtülü diye  bir işe alınmamasını kabul etmiyoruz.

SLOGANIMIZ ŞU ‘’ BAŞÖRTÜLÜYE İŞ YOKSA, BAŞÖRTÜLÜDEN MÜŞTERİ YOK’’

Sizden isteğimize gelince…

Girdiğiniz her alışveriş merkezinde, her büyük ve küçük ölçekli işyerinde etrafınıza bakmanızı istiyoruz. Kurumsallık adına başörtüsüne zulmediliyorsa evvela oradan uzak durmanızı ve bu işyerlerini bize yazmanızı istiyoruz. Ve bu sloganı olabildiğince çok kişiye ulaştırmanızı. Yazılan bu yerlerin isimlerini yayınlayarak ( Araştırmasını yaptıktan sonra) bu tutumu değiştirme çabasına girişeceğiz.

Evvela protesto edin. Alışveriş yapmayın. Ve gördüğünüz bir yetkiliye nazikçe alışverişten bu nedenle vazgeçtiğinizi söyleyin. Bunu mutlaka yapın. Algı oluşturun. Bu sefer İsrail mallarına yaptığımız gibi gaza gelmiş ve kısa olmasın. Kalıcı ve sonuca odaklı olsun bu tutumumuz. Artık başörtülülere ikinci sınıf muamelesi yapılmasın ve ‘’ iş şartlarında’’ ‘’ başörtüsüz olmak’’ diye bir terim olmasın.

Yasalar çözse dahi unutmayın ki yasalar algıları değiştiremezler.  Siz bir bankada başörtülü çalışan gördüğünüzde yadırgıyorsanız demek ki algılar halen çürümemiş demektir. Şimdi bu algıları çürütme zamanı.

Amacımız her işyerinin en az bir başörtülüye iş vermesi ve bu maddenin ‘’iş için gerekli şartlar’’ listesinden silinmesi. Ve artık bu ambargoya bir son verilmesi. Eğer istediğimiz kitleye ulaşabilirsek sonrasındaki hedefimiz tüm işyerlerine ‘’ inançlara saygılıyız’’ amblemlerini asabilmek.

Namaz kılınmasına, oruç tutulmasına izin vermeyen, başörtülüye iş vermeyen her yeri  aşağıda verdiğimiz adreslerden bize yazın. Eğer buraların çalışanı iseniz bilgilerinizin bizde kalacağını da belirtmek isteriz.

Cuma namazını, vakit namazını işinden çalarak, patronundan kaçarak kılmaya çalışmayan, başörtüsü ile her platformda iş bulabilen ve ibadet saati dahi verilebilen bir gençliktir hayalimiz. Kurumsal olan veya olmayan her türlü işyerinin bunlara saygı duymayı öğrenmesidir.

Bu hayal için şimdi elimizden tutmanızı istiyoruz.

Unutma...!

Sen susarsan herkes susar. Bir insan dünyayı değiştirebilir. Haydi şimdi herkes ufacık bir duyarlılıkla bu yola bir kilitli taş döşesin…

Bize ulaşmak için:

betul.kursun@hotmail.com

http://www.facebook.com/groups/190562191053838/#!/betul.kursun.505

https://twitter.com/

Akit Gazetesi,www.habername.com, sehitgazihaber.com,www.haberinvaki.com ‘ a bu kampanyaya verdikleri destekten ötürü minnettarız…

Virabismillah…

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum