İslamofobiye Tam Destek GARANTİDEN

garanti-ramazana-ozel-ikredi.20120811013140.jpgPek çok ülkenin muhtelif şekillerde mücadele ettiği küresel bu tanım İslam’dan korkma Müslümanlardan ve muhafazakarlardan çekinme içgüdüsünü ifade eder.

Türkiye’de çift yönlü ilerlemekle beraber iki cenahta bu tanımdan muzdariptir. Bir yandan Müslümanlardan korkma paranoyaya kadar ilerlemiş ve güç odakları tarafından manipüle edilmiştir. Diğer yönden ise Rahşan Ecevit’in dahi bu tanımı kullanması, başörtülü kadınların sıkıntıları ve kendilerini laik ve Kemalist’’ diye tanımlayan cenahın aynı tanımdan şikayetçi olması tanımın karşılığını tam manası ile bulamamasına işarettir. Şöyle de denebilir; Türkiye’de tanımını İslam karşıtlığı olarak bulan bu isim batıda daha geniş çerçevelidir. 

Birinci cenah bilindik anlamı ile İslam ile savaşır ve ''İslam yanlısı ‘’ diye tabir edilen yerlere etiket basmak ile meşguldür ve bunu hiçbir bahane ile sınırlamaz. Diğer türlüsü bu yüzü tetikleyen cinstendir. Şöyle ki, İslam karşıtı olan her yere savaş açmış alışverişini kesmiş, tercih listesinden çıkarmış ve propaganda yapar cinstendir. 

Buna karşılık İslamofobi meraklıları inceden inceden ve bilinçaltına işleyerek mücadeleye devam eder. 

11 eylül saldırıları kuleleri yıksa tanımın son evresinin oluşumunun mimarıdır. Ancak tanımın başlangıcı Haçlı Seferlerine kadar gider. Türkiye’deki karşılığını kimileri Cumhuriyetin tek tip insan oluşturma projesinden mütevellit görse de şahsi fikrim Ergenekon, medya ve ordunun insan beyninde aldıkları tanımlardır. 

Bugün dünyada İslamofobinin en katmerli kaymağını Esad yiyor gibi gözükür ama bizdeki medyanın da payı azımsanamayacak kadar büyüktür. 

İslamofobi’nin en büyük hasarı bilinçaltı ve sıradanlaştırma çabalarıdır. Hayatlarımıza giren bir çok yanlış sıradanlaştırılmış, kutsallarımız bilinçaltlarımızda aşağılanmıştır. Bu işlem öylesine sessiz yürütülür ki geldiğiniz yere ve doğal karşılama durumuna kendiniz de şaşarsınız.

Son günlerde Garanti Bankası’nın reklamlarında dönen bir resim var. Bilmem dikkatinizi çekti mi. ''Kuran-ı Kerim'in dış motifleri ile süslü, yeşil renkli kuş bakışı Kuran-ı Kerim kapağı görünen  ve de yeşil olması ile dikkatimi çeken bu resim, kutsal kitabın hiçbir resimle eşleştirilemeyeceğini unutmuş gibidir.

 

Bu da bahsettiğimiz şekilde aşağılama, bilinçaltı projesinin bir parçası mıdır yoksa kimilerine göre islamofobi hastalığına tutulmanın bir paranoyası mıdır size bırakıyoruz.

 

Daha açıkçası ;

 

Yayınladığımız bu resim İslamofobinin Türkiye’de GARANTİ olduğuna bir örnek mi dir düşünmeye davet ediyoruz.  Bize göre bilinçaltında bu tanıma işçi çalıştırmaktan öte bir durum olmasa da takdir sizin…

Baki selamlarımızla…

Bize ulaşın:

https://twitter.com/BetulKrsn

https://www.facebook.com/Betulkursunfan?ref=hl

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum