Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tahsin AKPINAR

TERÖRLE MÜCADELE EDER GİBİYİM!..

20 Ağustos 2015 Perşembe

 

35 yıllık terörle mücadele serüveninin belkide en temel sorusu medyamızda ısrarla sorulmuyor. Akıllara gelmiyor mu acaba desek bu pek tatmin edici olmaz. Gerçekçide olmaz.

Soru şu:

35 yıllık mücadele sürecinde PKK’nın enüst kadrosundan neden bir tek kişi bile imha edilemedi? ABD’nin teslim ettiği Apo ve kendisi teslim olan Şemdin Sakık haricinde öldürülen veya ele geçirilen veyada etkisiz hale getirilen(!) tek bir yönetici yok. Nedense bu katiller 35 yıldır diri ve etkili!

Oysa İsrail-Hamas mücadelesine baktığımızda Şeyh Ahmet Yasin ve Prof. Abdulaziz Rantisi İsrail tarafından vurularak şehit edildiler. Halid Meşal’e yapılan suikast Ürdün Kralı Hüseyin’in suikastçıyı ele geçirtip ABD başkanı Clinton’a yaptığı rica ile akamete uğratılmış ve Meşal’e vurulan zehrin panzehiri bizzat İsrail F16 uçağı ile getirilerek Meşal ölümden kurtarılmıştır.

İsrail mücadelede hep kafa yönetimi hedef almış ve bunda da başarılı olmuştur. Türkiyenin terörle mücadelede ne kadar yaya kaldığının en büyük delili PKK kafa yönetiminin yıllar yılı hep aynı kalabilmiş olmasıdır.

Sadece zamanın Başbakanı Tansu Çiller bu yola tevessül etmiş ve direk olarak Apo’yu hedef almış ama onuda zamanın ergenekonik devlet yapısı(!) engellemiştir. Yılanın başı ezilmediği içinde geçen her yıl PKK’yı büyütmüş ve PKK’nın Kürt toplumuna inmesine ve bu toplumsal doku üzerinde kök salmasına neden olmuştur. Devletin ardı arkası gelmez yanlışları ve güç zaafiyetleri bölge halkında PKK’nın artık bir realite/hancı TC’nin ise gelip geçici/yolcu olduğu hissine kapılmasına sebep vermiştir.

Kandil’de üslenen PKK karargahı yok edilmedikçe, Kandil’in kanlı dili kesilmedikçe bu iş tersine çevirilemeyecektir. Pembe çiçek-böcek ve uluslararası hukuk hikayeleri, devletin ve birimlerinin elini kolunu bağlayıp devleti adeta dev bir kaplumbağaya çevirirken PKK her türlü hukuksal boşlukları suistimal ederek dinamik bir yapıya kavuşarak kan dökmeye devam etmekteyken koca devlet nerdeyse horul horul uyumaktadır.

Bu konuda HDP’de iyi niyet emaresi aramak ise adeta devleti HDP’ye yalvarma pozisyonuna düşürmektedir. Şurası kesinki bu yöntemle bu devlet yürümez, yürüyemez.

Vel hasıl-ı kelam kırmızı eror seviyesini çoktan aşan terörü kökünden halledecek radikal kararlar alıp uygulayacak babayiğitler aranıyor. Bu işler öyle milletin meclisinde kırmızı papyonlar bağlamakla olsaydı meclisten önce gece kulüplerinde çözülürdü!

Halkın önüne koyduğu sandığı PKK’nın insafına terkeden adalet anlayışı adalet değildir. Kurda merhamet kuzuya zulümdür.

Terörle mücadele eder gibi, gibi gibiyim..!

Dağda kırda bayırda...

Seni gömmem imkansız imkansız imkansız,

Riyalarım olmasa!..

 

E mail:                        akpinartahsin@hotmail.com

Twitter:                        @akpinartahsin

Dikkat: Yayınlanan bu yazının/haberin tüm hakları habername.com Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu yazı toplam 3618 defa okunmuştur
:)
Yazar
Arkadaş bizim yazdığımızı afilli yazarlar bizden sonra yazıyorlar, tabi büöyük yazar oluyorlar. Mesele açık ve net. Hiç bir şey karanlık bir odada kara kedi aramak kadar zor değildir. Helede odada karanlık bir kedi yoksa? aşağıdaki link a.selvi nin yazısı. :) http://www.yenisafak.com/yazarlar/abdulkadirselvi/pkk-liderlerine-paket-2020024
02 Eylül 2015 Çarşamba 13:14
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
musa kardeş
KKN
Bu müslüman mülayim olur. Müslüman müifik olur tavırlarının sadece teslim olana ve islama geçene olduğunu bilmelisiniz. Zira Resulullah döneminde hafızları katledenler affedilmemiştir. demekki şiddeti bitirmenin yolu kısas tır. İsraili öven yok. Sadece düşmana düşmanın silahı ile mukabele edin deniyor. Abd nin kendine güvenmesinin nedeni dağıttığı silahlardaki çip ler olmasın. İstediğinde nokta atışı ile istediğini vuruyor.
25 Ağustos 2015 Salı 12:59
Beğendim (3)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
terör devleti
Musa Pazarlı
İsrail terör devletinin Şeyh Ahmet Yasin'e yaptığı yargısız ve vahşi bir infazdı!.. Bak gördünüz mü, yaptığınız benzetme sizi nereye götürdü. Terörle mücadele edeceğim diye Türkiye'de İsrail gibi terör devleti mi olsun? Benim itirazım yaptığınız benzetmenin zihinlerde yol açtığı çağrışımlara... Türkiye yasal meşru sınırlarda terörle mücadeleye devam etmelidir.
21 Ağustos 2015 Cuma 14:03
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
yanlış anlamama hali
teşbih
Yargısız infaz, vahşi infaz..! Karayılan ve avanesinin nesini yargılayacaksınız? Terörle alakalı bir çözüm öneriniz var mı?
21 Ağustos 2015 Cuma 12:08
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Biz ne anladık
Musa Pazarlı
Sizin ne anlatmak istediğiniz kadar okuyanların ne anladıkları da önemlidir. Neticede İsrail'in Filistinli liderleri uyguladığı yargısız ve vahşi infaz yöntemini, Türkiye'nin pkknın ele başlarına neden uygulamadığından yakınmıyor musunuz?
20 Ağustos 2015 Perşembe 23:38
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
YAZARIN SON YAZILARI
Üye İşlemleri