Aynı Ninnilerle Büyüyen Ataların Torunlarıyız

Aynı Ninnilerle Büyüyen Ataların Torunlarıyız

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) destekleriyle SETA Vakfı işbirliğinde düzenlenen “Balkan Düşünce Kuruluşları Çalıştayı”nın kapanış programı gerçekleştirildi

Programda Balkan ülkelerinden STK’lar yer aldı. Çalıştayda Balkan ülkelerindeki tarihsel dönüşüm, Türkiye ile ilişkiler ve bölgede yaşanan son gelişmelere dikkat çekildi. Kapanış programında YTB Başkanı Abdullah Eren bir konuşma yaptı. YTB Başkanı Eren, YTB’nin; yurt dışındaki vatandaşlara, uluslararası öğrencilere ve kardeş, akraba topluluklara yönelik yapmış olduğu çalışmaları anlattı.

Balkanlar'da Türkiye ile etnik, dinsel ve dilsel kökenleri paylaşan akraba topluluklarla iletişimin ve gönül bağının sürdürülmesi için faaliyetlerde bulunduklarını paylaşan Eren, “Aynı ninnilerle büyüyen, aynı kültürü yaşayan, aynı gelenekleri yaşatan aynı ataların torunlarıyız. Şimdi bu müstesna ilişkileri bir adım öteye taşımak ve siyaset, ekonomi, kültür ve eğitim alanlarında işbirliğimizi derinleştirmek bize düşüyor. YTB olarak tüm bu alanlarda ikili ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. " şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.