EN GÜZEL HEDİYE KUR’AN

EN GÜZEL HEDİYE KUR’AN

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın, Asya’dan Afrika’ya kadar yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e ulaşamamış kimse kalmasın diye başlattığı “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyası devam ediyor.

Diyanet Vakfının Konuya İlişkin Açıklaması:

“Kur'an-ı Kerim'in çağlar üstü evrensel mesajını olabildiğince geniş kitlelere ulaştırmak, onu okuma ve anlama konusundaki çabaları desteklemek, halkımızda ve İslam dünyasında Kur’an farkındalığını ve kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızla birlikte başlatılan "Hediyem Kur'an Olsun" programı çerçevesinde Vakfımız, ilk hedefi olan 1 milyon mealli Kur'an-ı Kerim hedefini aşmıştır.

YERYÜZÜNDE KUR’AN’IN ULAŞMADIĞI HİÇBİR YER KALMASIN

Proje kapsamında yeryüzünde hidayet rehberi Kur'an’ımızın ulaşmadığı hiçbir yer kalmasın hedefiyle hareket ediyoruz. Bu çerçevede projemizin finansmanı bağışçılarımız yoluyla elde edilmektedir. Farklı bağış yöntemleriyle bir Kur'an bedelinin 25 TL olarak bağışlar yapılmaktadır. Şu ana kadar 1.300.000 adete yaklaşan  bağış alınmış ve farklı dillerde mealli Kur'an'ımız Asya, Afrika, Balkanlar, Ortadoğu ve Kafkaslarda 67 ülkeye gönderilmiştir.

ÖNCELİĞİMİZ KUR'AN'A İHTİYAÇ DUYAN KURUMLAR

Yurt dışında öncelikle “Afrika, Balkanlar, Asya’da ayrıca Latin Amerika ülkeleri, Kafkaslar, Asya pasifik ülkelerinde” medrese, cami, Kur'an kursu ve üniversitelerden gelen talepler proje kapsamında değerlendirilmektedir. Yurt içinde ise okul, yurt, hastane ve cezaevlerine yönelik Türkçe mealli Kur'an hediye etme çalışmaları sürdürmekteyiz.

YERYÜZÜNÜN TÜM DİLLERİNDE MEALLİ KUR'AN

Proje kapsamında 27 farklı dilde Türkçe, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Boşnakça, Azerice, Kırgızca,  Kazakça, Farsca, Amhercie, Bambaraca, Çeçovaca, Darice, Verş Kıraatı, Tamilce,  gibi genel ve yerel dillerde meal basımları tamamlanmış, Malalayamca, Nepalce, Bengalce, Havsa dili gibi yerel dillerde  basım çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca yurt içinden ve yurt dışından genel ve yerel dillerde gelen periyodik meal talepleri de değerlendirilmektedir.

“İnsanların en hayırlısı, Kur'an’ı öğrenen ve öğretendir.” hadis-i şerifi rehberliğinde herkesi, bu projeye destek vermeye davet ediyoruz.”

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.