Adnan Zeki BIYIK

Adnan Zeki BIYIK

Hacca Gitmeyin, Coca Cola İçmeyin ve Satmayın

Ey Müslümanlar! Protestolarınız ciddi olsun sonra duanızı edin. "Coca Colayı Satmayın da İçmeyin de. Hacca da bu yıl gitmeyin"

Bakın öyle kupkuru dualarla bu işi halledemeyeceğimiz artık anlayalım. Bak milyonlarca insanlar dua ediyoruz ama bu dualar yapılırken gürül gürül bombalar yağmaya devam ediyor. O halde dualarımız kabul edilmiyor demektir. Ne olacaktı ki Allah gökten İsrail’in tepesine bomba mı yağdıracaktı? Yoksa ebabil kuşu mu gönderecekti. Kardeşim! ebabili de biz göndeceğiz bombayı da…Birbirimizi kandırmayalım.  Tembel tembel yatıp, lüks ve sefahat içinde yaşayıp “Biz yapamıyoruz, İsrail’i yenemiyoruz, buyur sen yap Yarabbi” sözü bana çok asırlar öncesini tahattur ettirdi (hatırlattı). Ne diyordu zamanın İsrail Oğulları Musa’ya: “Biz savaşamayız Musa! Sen git Allahınla savaş”

Bizim gafil Müslümanların duası buna benziyor, yani Yarabbi sen bu işi bitir bizden bir numara olmaz.

Doğru bizden hiçbir numara olmaz. Mazlumlara imdat Vaazı veriyoruz. Gazze hutbesi okuyoruz, zikirler söylüyoruz, tesbihler çekiyoruz ama iftar sofralarımızda Coca Cola” …İşte riyakârlık, işte ihlas fukaralığı. Biz bu ikiyüzlülüklerle Allah’ı mı kandıracağız?

Hal böyle olunca dualar havada kalıveriyor….

Gazze'de gönüllü doktorluk yapan Norveçli Prof. Mads Gilbert, masum yaralı insanların yarasını sarıyor, Gillbert, kafasına bomba düşen, beyni parçalanan çocuklara imdad elini uzatan bir Hristiyan…

Bizde masalarda,  hem de iftar masalarında kanla doldurulmuş coca cola kutuları, hem de koca koca din büyüklerinin masalarında, birçok parlamenterlerin, devlet adamlarının, diplomatların iftar ve sahur sofralarında…”Coca Cola”

Suud sarayında coca cola su gibi tüketiliyor…Petrol şeyhlerinin masalarının baştacı “Coca Cola… John Walker Viskilerinden bahsetmeyeyim. Müslüman ya arkadaşlar, ruhları incinir, ruhu batasıcalar….

Birisi bana söyleyebilir mi  acaba?

 

Şu yukarıdaki doktor mu Müslüman (felsefi anlamda) yoksa yukarıda bahsettiğim coca cola içip dua eden riyakar ağızların sahipleri mi?

Burada bahsettiğim kıyas, insanlığını kaybetmiş ve inandığı değerlerin mucibince hareket etmeyen zevatın kıyasıdır. Ama ben şunu biliyorum ki; Allah dudaktan “Eşhedü…” söyleyip yaşantısı zalimin yaşantısı gibi olanların  duasını kabul etmez. Müslüman özü sözü bir olandır. İçi kan dolu coca colayı “Bismillahirrahmanirrahim” diyerek iç, sonra “Elhamdülillah” de, üstüne bir de geğir hemen akabinde de “Allahım Gazzedeki mazlumlara yardım et” diye dua et. Ne kadar trajikomik, ne kadar büyük riyakârlık değil mi?

 

Bakınız, Arap aleminden çıt yok…Niye çünkü hepsi olmasa da en zenginleri ve Amerikanize olmuş Dolar milyarderi zorbalar, yağan bombalardan rahatsız değiller.Neden çünkü aynı fabrikanın malları. Aynı masanın etrafında bu zulüm kararlarını imzalamış adamlar…Aynı filmin figüranları…Aynı Cehennemin sırtlanları…

Durum böyle iken ne yapalım peki?

 

Faceboolarda, twiterlerde vesair sanal ortamlarda içi boşaltılmış duaları bırakalım daha ciddi yaptırımlarda bulunalım. Eğer gerçekten gözünü dolar, petrol ve para bürümüş bu zalim şahısları durdurmak istiyorsak…Bu formda yapacağımız her maddi protesto, b,inlerce duadan makbul olacaktır ve tesiri yüksek olacaktır.

Onları zaaflarından vuralım, taptıkları tanrılarını öldürelim. Çünkü bu adamların tanrısı maddedir. Ne yapılsın Hocam?

Aşağıdaki protestoları yapalım, sonrasında yine duamızı edelim olur ya içimizden bir garibin duası belki ma'kes bulur.

 

1-Evvela, bu zorbaların büyük destekçisi Suud’a iyi bir ders verelim. Tüm İslam Alemi hacca gitmesin. Para muslukları bir kesilsin. Bu adamlar hacılarımızı birer para deposu olarak görmektedir. Korkmasın hacılarımız, Yüce Allah onların bu Müslümanca duruşlarını hac yapmış gibi değerlendirir ve ecrini verir. Zaten din niyet ve samimiyet değil midir? Ben burada bunu söylesem de biliyorum ki bizim hacılar büyük hac sevabı? için yine gidecekler. Ben söyleyip görevimi yapayım da…Hacılardan kaldırdığı parayı bay kralın Sisi’ye gönderdiğini herhalde herkes haberlerde görmüştür. Vay benim gafil Müslümanım vay…

 

2-Hiçbir Yahudi kaynaklı ürünü İslam Alemi olarak satın almayalım. Geçenlerde Tarih Öğretmeni dostum, kardeşim güzel bir yazı yazmış. Sadece gariban müslümanlara “Cola içmeyin” deniyor. Peki milyonlarca dini hassasiyeti olan çooooook dindar Müslümanlar bu mülevves ürünü neden satıyorlar  demiş. Çok doğru…Evet her Müslümanı Coca cola dolaplarını dükkanlarından atmaya davet ediyorum. Ama yapamazlar neden biliyor musunuz? Ciplere binemezler. Milyon dolarlık banka hesaplarına oluk gibi akan para sirkülasyonu biter. Eşlerine 10 bin liraya  başörtü pardon türban alamazlar, genç fingirdek kzına 5 bin liralık cep telefonu, züppe oğluna 150 bin liralık spor bir otomobil alamaz, yada büyük kızını Türkiyede ÖSS’yikazanamadığı için Sorbon Üniveristesinde tahsil yaptırtamaz, kendi de Fildişi sahillerinde cami veya dregah arkadaşları ile birlikte tatil yapamaz. Colayı satmazsa bunları yapabilir mi? Varsın satmaya devam etsin.Vicdanında bu acıları hissetmeyen dini hassasiyeti olayanlara zaten söyleyecek sözüm yok. Sadece tel’in ediyorum.  Bu bombalar birgün hepimizin başına yağacak. Bu vurdum duymazlık devam ettiği sürece, ciddi politikalar üretilmediği sürece bizi de çok büyük felaketler bekliyor.

 

3-Başta coca cola olmak üzere, tüm İsrail ürünlerinin protesto edilmesi hususunda propaganda yapalım. Dini önemli değil zulme uğrayan herkese maddi ve manevi yardımda bulunalım.Yukarıdaki mezkur Doktor Gillbert gibi mesela...

 

4-Tüm İslam ülkeleri İsrail’den elçilerini çeksinler. Bu konuda yazdığım”Chavez yaşasaydı da sen ölseydin ey Suud Kralı” adlı makalemizi okuyunuz. Bu yazıda da belirttiğim üzere Venezuelle’nın yiğit lideri İsrail elçisini Mavi Marmara olayıda ülkesinden def etmiş, kendi elçisini de çekmişti. Bize böyle kahramanlar lazım. Pısırık, doların ve petrolün kölesi olmuş, zalimin destekçisi Müslümancıklar değil. O tiplerin Müslümanlığı da tartışılır Dikkat ediniz Soma olayında bize taziyede bulunmayan  Suud idaresi, Gazze bombardımanında da yine sessiz…

Ya ya ya, şa, şa şa Kral kral çok yaşa!!!!!!

 

5-Tüm Partiler bir deklarasyon yayınlayıp protestolar yapmalı.

ANKARA’da AK Parti ve CHP’li milletvekilleri ile vatandaşlar, İsrail Büyükelçisi’nin konutu önünde toplanarak İsrail'in Gazze'ye yaptığı kara harekatını protesto etti. (Hürriyet)

6-Tüm İslam Ülkelerindeki ulema, Kamuyu yönlendirici ve teyakkuza getirici açıklamalar yapmalı. “Birlik olun” mesajları yayınlamalı.

 

7- Papa Gazzedeki olaylardan kaygılandığına dair Peres’e mesaj yollarken bir başka Hristiyan ülke Fransa başta olmak üzere birçok ülke İsrail’i protesto gösterilerini yasakladı.. Yani insan haklarının beşiği olan Fransa'dan bilin düşmanlarımızda vicdan diye bir şey yok. Merkel, “Biz İsrail’den yanayız” dedi. Küfür tek millettir. Tüm bu tablodan çıkan sonuç şu; Bu katliama destek veren Hristiyan ülkelerin, sessiz kalan sözde Müslüman Arap Ülkelerininin, İsrail’i protesto etmeye bile izin vermeyecek kadar insanlıktan nasipdar olmayan ülkelerin tek ve mutlak yöneticisi kimmiş?

“Siyonist Lobiler”… Müslümanlar birbirinin kuyusunu kazarken, birbirlerini öldürürken, mezhep veya siyasi gailelerle birbirlerini tekfir edip, acımasızca eleştirirken uzun vadede de katlederken, bana dokunmayan yılan bin yaşasın anlayışı ile zulümlere sessiz kalıp cüzdan şişirme deridnde iken bu bahsettiğim lobiler ağır sanayisi kurdular, bir arı gibi çalıştılar, bombasını silahını satın almak yerine kendileri imal ettiler. Şimdi de yavaş yavaş Müslümanları yok ediyorlar. Yandaşları olan Kafirler de kenardan kıs kıs gülüyor, pop-cornlarını  yiyip colasını içerek bu görüntüleri seyrediyor. En acısı da saraylarını hergün daha da lüksleştiren, haremini her geçen gün genişleten, tüm dünyayı kana bulayan bu zorbaların, yandaşlarına ülkelerinde iyi bir tatil yaptırtmak için 7 yıldızlı oteller yapma, kumarhaneler yapma yarışına giren gafil Müslüman ülkelerin tutumları…

 

Biran önce ciddi birşeyler yapalım, Mülk çöküyor…

 

Baş olanlar övünmesin ne gelirse başa gelir,
Dizler yere değer amma,baş dönerse taşa gelir.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum