12. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresi

12. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresi

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü tarafından düzenlenen 12. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresinin açılışı gerçekleştirildi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü tarafından düzenlenen 12. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresinin açılışı gerçekleştirildi.

15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda yapılan açılışa Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Özbay, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eren Yürüdür, Genel Sekreter Fatih Alhan, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Kongrede Üniversite Devlet Konservatuvarından Öğr. Gör. Ömer Zeki Urhan müzik dinletisi gerçekleştirdi. Akabinde açılış konuşmalarına geçildi.

Düzenleme Kurulu Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Sertan Talas yapmış olduğu açılış konuşmasında 24 Kasım öğretmenler gününü kutlayarak kongre hakkında bilgiler aktardı. Şehit olan öğretmenlerimize ve tüm şehitlerimize rahmet dileyen Talas salon isimlerine Şehit Öğretmenlerin adlarının verildiğini ifade etti. Talas, kongre için Tokat’a ve Üniversitemize gelen araştırmacılara ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eren Yürüdür yapmış olduğu konuşmada özel eğitimin önemine dikkat çekti. Birçok deha sahibi öğrencinin özel eğitim sayesinde hayatını verimli bir şekilde sürdürdüğünü ifade eden Yürüdür, bu anlamda özel eğitimin oldukça önemsenmesi gerektiğini vurguladı. Özel eğitim alanında çalışan eğitimcilerin ve araştırmacıların çok önemli bir iş yaptığını söyleyen Yürüdür kendilerine teşekkürlerini iletti. Yürüdür, üniversitemizde Özel eğitim bölümünün yeni açıldığını ve çok hızlı bir şekilde geliştiğini söyleyerek katkılarından dolayı bölümümüz öğretim üyelerine teşekkür etti. Prof. Dr. Eren Yürüdür şehit öğretmenlerimize ve tüm şehitlerimize rahmet dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin yapmış olduğu konuşmada üniversitemiz ile ilgili bilgiler aktardı. 30. yılını kutlayan üniversitemizin kendi elektriğini ürettiğini ve çevreci yatırımlar yaptığını belirten Rektörümüz şu an kongre için Tokat’ta bulunan araştırmacıların ve öğrencilerin Dünyanın en çevreci 256. Türkiye’nin ise 14. üniversitesinde bulunduğunu söyledi.

Rektör Şahin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak öğretmenlerin ve öğretim üyelerinin büyük bir özveri ile çalıştığını ifade etti. Öğretmenlik ve Öğretim üyeliği açısından öğrencilerin oldukça önemli olduğunu söyleyen Rektörümüz öğretmenlere ve öğretim üyelerimize destek vermenin oldukça önemli olduğunu belirtti. Özel eğitimin önemine de dikkat çeken Rektör Şahin ülkemizde alanın uzmanı birçok araştırmacı ve eğitimcinin bulunduğunu söyledi.

Açılış konuşmaları sonrasında Prof. Dr. Sezgin Vuran “Değişen Dünya ve Özel Eğitim” konusundaki sunumunu gerçekleştirdi. Akabinde ise oturumlara geçildi.

12. Ulusal Özel Eğitim Öğrenci Kongresi 24-25-26 Kasım 2022 tarihlerinde devam edecek.

3.jpg4.jpg12.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.