Fatma Ç. KABADAYI / YAZAR

Fatma Çetin Kabadayı, 1974 yılında Kayseri''de doğdu. İlkokulu Kayseri Gazi Paşa İlkokulu''nda tamamladıktan sonra Kayseri Cami Kebir Kur''an kursunda bir yıl eğitim alarak kendisini Kur''an-ı Kerim, siyer, i''tikat ve tecvid derslerinde geliştirmeye çalıştı. Ortaokulu Kayseri Merkez İmam Hatip Lisesi''nde, liseyi Kayseri Kız Meslek Lisesi''nde tamamladı. 1997 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki ve Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü''nden mezun oldu. Çeşitli illerde öğretmen olarak görev yaptı. Yazarın şiir ve yazıları, Siirt Doğuş( Siirt), Kuzey Ekspres (Trabzon), Karakoçan''ın Sesi (Elazığ), Çubuk Gazetesi (Ankara), Asya Gazetesi (Antakya), Doğuş Gazetesi (Antakya) gazetelerinde ve Çemen Dergisi (Kayseri), Akpınar (Niğde), Susku (İstanbul), Kardelen (İstanbul) dergilerinde yayınlandı. Yazarın, yirmi dördü branşıyla ilgili olmak üzere 39 yayınlanmış kitabı bulunmaktadır. Hayat felsefesi, Yalanı, nankörlüğü, tembelliği çıkar; hâl hatırı, güler yüzü, espriyi ekle ve mutluluk peşinden gelsin, şeklinde özetlenebilir. Yazar, hâlen öğretmen olarak görev yapmaktadır. 2010 Hikmet Okuyar Şiire Üstün Hizmet Ödülü''ne layık görülmüştür ve edebiyat çalışmalarından dolayı çeşitli kurumlardan teşekkür plaketleri almıştır. Çalıştığı illerde şiir dinleti organizasyonları düzenlemeye, edebiyatevi.-com, edebiyatgalerisi gibi internet sitelerinde ve habername.comda haber ve köşe yazarlığı yapmaya devam etmektedir. Televizyon ve radyo programlarına konuk olarak katılmıştır. 2014 Yılı Edebiyat Galerisi dergi sitesinin düzenlemiş olduğu “Bir Dakikalık Öykü" yarışmasında ön seçici kurulda jüri üyeliği yapmıştır. Avrupa''dan Bakış ve Edebiyat Yaprağı dergilerinde yazıları yayınlanmaktadır. İLESAM üyesi olup, uzun süre Iğdır Fm''de “Bir Demet Şiir" adıyla haftalık şiir programı yaptı. Engelliler için yazdığı kendisinin de oynadığı “Kör Kütük Aşk" isimli tiyatro oyunu Iğdır Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen tarafından yönetilen yedi kişilik komedi oyunu engelliler haftasında dört kez sahnelendi.
Yazar, evli ve iki çocuk annesidir. Kansere Gülümse Derneği ve Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği Balıkesir İl Temsilcisidir. 


Yayınlanmış Eserleri 
Örnekleriyle Kuklalar ve Kukla Oyunları - Esin Yayınları 
Ebesin - Çocuk Oyunları - Morpa Kültür Yayınları 
Elveda Evliliğim - Roman - Akış Yayıncılık - Yeni baskı: Mola Yayın, 2014 
Yüz Gülen Yüz - Nar yayıncılık - Fatma Çetin Kabadayı, Melek Demir - İlköğretim ve anasınıflarına yönelik örnek drama oyunları 
Hoşça Kal Anne - Gençlik Romanı - Mola Yayınları - 4.Baskı, 2014 Yüreğimden Güvercinler Uçurdum - KANES Yayınları - 2010 
Altın Tespih - Hikâyeler - 2011 
Büyümüş de Küçülmüş - Okul Öncesinde Deyim Öğretimi - Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü Onaylı - 2011 
Ne Mutlu Canına - Eylül - 2011 
Eğitici Masal Serisi - 20 Kitap - Şiir Çocuk Yayınları – 2012
Mor Hırka - 2012 - Mola Yayınları - 3.Baskı, 2014
İhtiyâr Roman - Mola Yayınları - 2014 
Nacizhane - Öykühane - Öykü - Palmiye Yayınları - 2014 
Sokak Sesleri - Mola Yayınları -2015, 
Maktul-roman, Mola Yayınları, Mayıs 2015
Bir Başka Vakit-İmam-ı Rabbani Hazretleri-Biyografik Roman- 2015-Mola Yayınları
Üç antolojinin koordinatörlüğüne katkıda bulunan yazarın aynı zamanda öykü ve şiirleriyle de katıldığı antolojiler şunlardır: 
1. Ve Tanrı Aşkı Yarattı - Öykü - 2011 
2. Zamansız, Öykü - 2013 
3. Her Hastalık Bir Hikâyedir - İnönü Üniversitesi Yayınları - Öykü - 2012 4. Sendeyaz.net - Antoloji-3 - 2012 
5. Mavi Yürekler Şiir Antolojisi - 2012 
6. Edebiyatevi Şiir Antolojisi–4 - 2013 
7. Türk Dünyası Şairler Antolojisi - Sahil Kitap Yayınları - 2013 
8. Gönül Kahvesi Şairler Antolojisi, Kabataş Yayınları 
9. Edebiyatevi Şiir Antolojisi-5 - 2014 
10. Edebiyatevi Şiir Antolojisi-6 - 2015 
11. Avrasya Şairler Antolojisi - 2015 
12. Türk Dünyası Seçkin Şair ve Yazarlar Antolojisi - 2015 
13.Lokman Hekim Öyküleri, Çukurova Üniversitesi Yayınları,2015
14.Edebiyat Defteri Şiir Antolojisi-2015
 www.habername.comda yazarlık yapmaktadır.
 
 
-- 
FATMA ÇETİN KABADAYI
Eğitimci-Gazeteci-Yazar
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8   
Üye İşlemleri