Aydınlıktan Karanlığa Doğru

Unutulmaya yüz tutmadan bir takırtı ile gündeme ucuzca düşen sanatçı demeye utandığım insan kitlelerine sesleniyorum. Bakın insan, diyorum yaşam kültürüm ahlaki değerlerim bana bunu öğretti. Yaradan’dan ötürü yaratılanı severekten çıktık biz bu yola.

Öyle bir hal aldı ki kanalizasyondan çıkan koku bile bu kimselerin söyledikleri sözler karşısında ak pak gelmeye başladı. Nasıl bir hal aldık, nereye gidiyoruz, ne yapıyoruz bilmiyorum. Birisi çıkıyor sosyal ağlardan demeç veriyor dini değerlerimizi yok sayarcasına. Biri çıkıyor arkadaşının cenaze merasimini mahvediyor. Biri çıkıyor nerden geldiğini bilmeden hakaret üstüne saçma besteler yazıyor. Onu da çıkaran çıkarıyor.

Din elden gidiyor demeye gör. Sanat, sanatçı elden gidiyor! Bu demek oluyor ki yaşadığımız zorlu süreç kişileri hem maddi, hem manevi olarak çökertmiş durumda bu çökmüş hayatlarını topluma satmaları da ayrı bir utanç duruşu. Eskiden Sanatçı aydın kimlikleri ile toplumun büyük kesimine hitap eden, toplumun değerlerine saygı duyan kişilerdi. Şimdi bu eski sanatçılara ne oldu?

Toplumu yıllar yıllı kandırdıkları için utanmayıp, şimdi gelip hakaretler yağdırmakta ayrı bir ahlakın çöküşüne merdiven dayamak gibi bir şey. Yıllar yılı bu insanların albümlerini alıp onlara para kazandırdığım için kendimden utandım. Nasıl dolandırıldık dedim. Vallahi de süper dolandırıldık, billahi de süper dolandırıldık dedim. Yıllar yılı televizyon ekranlarından izleyip onları destekledik. Onlara gelir sağladık ve bunu sağlayan kişilerde halkın %90’nı Müslüman olan insanlardı. Sonra bu insanlar karşımıza çıktı bizlere “Siz yobaz, cahil cühelalar” dediler. Biz bu kimseleri başımıza taç yaptık. Şimdi bu insanlara devletimiz plaket hazırlayıp göndermeliler. Tebrikler iyi oynadınız. Bu saf, yobaz halkı iyi kandırdınız. Oyunculuğunuz ile halkı iyi keklediniz.

Velhasıl iyi bir dolandırıldık.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum