Teslime Gülsen NURDOĞAN

Teslime Gülsen NURDOĞAN

Ey Gazze Allah'ın Yardımı Yakındır

Bugün 8 Aralık 2023. İsrail'in Gazze kıyımı başlayalı iki ayı geçmiş. Zalim Yahudiler Gazzelileri hunharca öldürüyor. Sokaklar ceset dolu. İnsanlar yıkılan binaların altından el, ayak, bacak topluyor. Artık üzüntüden tükendik. Biz bunları görmeye dayanamazken Filistinliler nasıl dayanıyor?

İsrail senelerdir bir bir öldürdüğü Filistinlileri artık topyekun öldürüyor. Instagram sayfaları kan ve gözyaşı videolarıyla dolu. Müslüman Gazze halkı şehadet getiriyor; ellerini açıp: "Yarabbi senden başka kimsemiz yok!" diyor. Gerçekten de kimseleri yok. Hiç kimse onlara yardım etmiyor; Gazze kendi yarasını kendisi sarıyor. Dünya devletleri ‘yardım’ lafını sadece bir kelime olarak dillerinde evirip çeviriyor. Gazze ölüyor, Gazze can çekişiyor; 'Birleşmiş Milletler' adı sadece bir sözden ibaretmiş! O milletler İsrail'e silah ve mühimmat desteği yapıyor. İçlerinden birkaç cılız ses Gazze'ye insanlık suçu işlendiğini söylese de kale alan yok!

Bir hadis i şerifte sevgili Peygamberimiz şöyle buyuruyor: “Ümmetimi öldürecek kavgalardan, helak edecek düşmandan korkmuyorum. Fakat sapık devlet başkanlarının getirecekleri felaketlerden korkuyorum. Zira ona itaat etmiş olsalar fitneye maruz kalırlar, karşı gelirlerse onlar ümmetimi katlederler." Camiu’s-sağir.c.1,hds:467

Ahalisi Müslüman olan Gazzeliler çocuk, kadın denilmeden bomba ve silahlarla katledilirken İslam ülkelerinin liderlerinden ses çıkmıyor. Acaba bu liderler Peygamber Efendimizin bahsettiği liderlerden mi diye düşünmeden edemiyorum.

Dualarım çığlıklarım yetersiz gibi. Kur’an-i Kerim’de bahsedilen ayete bakıyorum, “Allah’ın yardımı ne zaman?” Ben hiç böyle bir katliam görmedim. Ben hiç bu kadar acımasız insanı bir arada görmedim. Firavunlar Nemrutlar bu devirde de var. Hani o erkek bebeleri öldüren Firavun var ya, Netanyahu ve adamları da tıpkı onun gibi merhametsiz.

Ah Gazzeli Müslüman kardeşim yüzün ne kadar masum! Ah Gazzeli çocuk ne kadar güzelsin sen! Gazzeli bacım ne kadar naifsin sen! Her haliniz İslam, her davranışınız edep! Allah sizden razı olsun. Allah’ın yardımı ne zaman diyoruz ya hep birlikte. Rabbimiz kendisi cevap veriyor bu soruya Kur’an’da. Şöyle: “Allah’ın yardımı yakındır.”

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum