Hasan Cemal"e Mektup

HASAN CEMAL'E MEKTUP

Sayın Hasan Cemal Bey,

"Gözü dönmüş utanmaz adama çağrı!" başlıklı yazınızı okudum. Alıntı yaptığınız değerli akademisyeni tanımadığım için önyargılı olmak istemem, ama Ülkemizde kızlarımız en büyük zulmü, en büyük saygısızlığı maalesef Eğitim yuvalarımız olan Üniversitelerden görmektedir. Baş örtüsü ile Üniversitelere girişin yasaklanması bir zulümdür. Eşinin baş örtüsü yüzünden TSK: dan ilişiği kesilen askeri personele yapılanlar bir zulümdür. Yapanlar zalimdir.

İradeye, fikre, inanca saygısızlık, saldırı,  belirttiğiniz gibi bir savaş ve  acı bir zulümdür. Sayın Hocamız böyle bir yazı kaleme aldığına göre zulme karşıdır. İradeye saygılıdır. 

İyiliğe taraftardır. Onu ümit ediyorum. Ama maalesef aynı kürsüleri paylaşan pek çok meslektaşı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Zalimler güruhu Üniversitelerimizi işgal etmiştir. Önce kadınlarımıza ve kızlarımıza saygıyı öğrenmeden, fikirlerine saygı duymadan istismarını önlememiz mümkün değildir.

Örnek verdiğiniz Hürriyet gazetesinin önü, arkası, sağı, solu açık saçık, pornoğrafik görüntülerle doludur. Bu yaklaşımları maalesef inandırıcı değildir. Tamamen sahte, tamamen reklam olduğunu düşünüyorum. Türkiyemizde zina suç değildir. Tecavüz ise bir şekilde kılıfına uydurulmaktadır. Bu gün iş hayatında pek çok kadın cinsel istismara uğramaktadır. Pek çoğu ekmek parası deyip yapılan terbiyesizlikleri sineye çekmektedirler. Pek çok örnek var. Ama bunlar maalesef yazılıp çizilemiyor. Prezantabl sekreterler, üst yönetimin sex aracı olmaktan kendilerini kurtaramamaktadırlar. Bunlar tabiki tek yönlü değil, pek çok kadın bu işe ortak, ve sebebini siz de gayet iyi bilirsiniz, ahlaki çöküntüdür.

Bu çöküntüyü düze çıkartmadığınız sürece tecavüzlerin önünü alamazsınız.

Peki nasıl olacak.

Asıl mesele bu.

Kim nasıl çözer, Nasıl çıkar bu işin içinden. İnançlarına saygı yok. Fikirleri hafife alınıyor, Her fırsatta pazarlama tekniğinin temel unsuru olarak kullanılıyorlar.

Yarışmalarla, vaatlerle, ödüllerle kadınlar kandırılıp kullanılmaya müsait hale getiriliyor, dejenere ediliyorlar. Bu kadar dejenerasyon içinde kadın kadınlığını, erkek erkekliğini kontrol edemiyor.

Şehvetine mağlup erkekler ordusu ve iffetinden habersiz kadınlar ordusu olarak çarşı pazar karışmış durumdadır.

Problemin çözümü için, bunların kontrol yöntemlerinin acilen öğretilmesi ve cezai yaptırımların, tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Sizin yaklaşımınızı anladım ama biraz daha konuyu açarsanız sanırım iyi olur. Yoksa bu azgın milletin düzeleceği yok.

Bu konuda daha önce tarafımdan kaleme alınmış yazıyı incelemeniz linkini için göndermek istiyorum. Yorumlarınızı paylaşırsanız ayrıca çok memnun olurum.

 

http://www.habername.com/author_article_detail.php?id=1357 

Saygılarımla.

--
Ahmet TÜRKAN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.